קורס שיתוף ציבור

בשנים האחרונות חל שינוי עומק בתפיסה האזרחית והממסדית של התחום שזכה בעבר לשם "שיתוף הציבור". הגדרתו העכשווית, "השתתפות", מבטאת היטב את הצורך לעדכן ולשפר את שלל המושגים הקשורים בתחום המורכב הזה. בעוד שהתפיסה הישנה צמצמה את המפגש בין הציבור לבין מקבלי ההחלטות לפרויקט מסוים ולהיבטים צרים שלו, ההשתתפות נתפסת היום כזכות דמוקרטית-אזרחית רחבה.

שינוי זה משפיע ללא ספק על אופיים ועל עוצמתם של תהליכי שיתוף הציבור, ואף על תהליכי התכנון וקבלת ההחלטות ברשויות המוניציפאליות, בארגונים חברתיים, בחברות עסקיות ובמשרדי הממשלה בארץ ובעולם.

מחוללי השינוי מגוונים: הציבור מבקש להשתתף ולהשפיע על תהליכי קבלת ההחלטות ותובע שקיפות והעמקת השיח הציבורי והחברתי, נבחרי הציבור – או לפחות חלקם –  מודעים לצורך לחזק את הקשר עם הציבור, פועלים לשילוב נציגי ציבור בתהליכי קבלת החלטות  ומכירים בהשפעתה של ההשתתפות הציבורית על ההחלטות ובתרומתה לאיכותן. גם הנהלות של ארגונים עסקיים מבינים את כוחה של ההשתתפות ואת השפעתה על המוניטין של החברות והארגונים בטווח הארוך והקצר.

משתתפי הקורס ללימודי תעודה למנהלי שיתוף ציבור יקבלו כלים לניתוח וללימוד של תהליכי השיתוף, יתנסו במודלים של שיתוף וינתחו מקרים תיאורטיים ומעשיים ממומחים בתחומים שונים באקדמיה ומבעלי תפקידים מנוסים. במהלך ההשתלמות יוכלו המשתתפים להציג בקבוצה תהליך שיתוף ציבור שתוכנן ו/או בוצע על ידם, להעלות אותו לדיון ולקבל חוות דעת מקצועית.

מטרות ההשתלמות:

להבין את עקרונות הגישה של שיתוף ציבור, כהליך דמוקרטי, כחוכמת ההמונים וכאחריות תאגידית.

להתנסות במתודולוגיות שונות לשיתוף ציבור המותאמות לצרכים ולקהלי יעד מגוונים.

להתנסות בבניית תהליך אפקטיבי לשיתוף ציבור מותאם לצרכי התפקיד והשטח.

קהל היעד:

מנהלים ברשויות המקומיות, אנשי מקצוע מתחום התכנון, עובדים קהילתיים, מנהלי אסטרטגיה, עובדי ציבור.

מרצים:

המרצים בהשתלמות מומחים בתחומים שונים הנוגעים לניהול תהליכי שיתוף הציבור במגזרים שונים. בין המרצים בכירים באקדמיה, ראשי רשויות, מנהלים בחברות עסקיות גדולות, יועצים ועוד. את ההשתלמות ילוו אבירמה גולן מנהלת המרכז לעירוניות בבת ים וליאת כהן מנהלת חברת אתוס ניהול.

היקף:

48  שעות- 6 ימי לימוד מרוכזים

מועדי ההשתלמות:

21.11.2017, 5.12.2017, 19.12.2017, 2.1.2018, 16.1.2018, 23.1.2018

כתובת:

המרכז לעירוניות רוטשילד 29 בת ים- אפשרות לחניה חינם/שאטל מתחנת הרכבת וולפסון בבת ים

 

לפרטים נוספים אודות המרצים, הסילבוס, עלות ההשתתפות וכו'

אנא פנו דרך האתר או לגברת ליאת כהן בטלפון 050-5659603